Nie będę ukrywać…

Some Books

Image by Ben Oh via Flickr

To, co piszę i to, co zamierzam pisać to nie żadna górnolotna literatura, od której przeciętnemu człowiekowi lasuje się mózg.
Żyjąc mamy wystarczająco ciężko, borykamy się z wieloma problemami i stresami. Nie dodawajmy sobie kolejnych zmartwień. Niech czytanie jest przyjemnością dającą nam wytchnienie i odprężenie. Niech naszą jedyną ekscytacją będą przygody naszych bohaterów i płonące prześcieradła.
 
Romans, sex, miłość jest nieodłączną częścią naszego życia. Dlaczego zapominamy, że tak jest?
 
Przecież nie żyjemy tylko po to, aby płacić podatki i składki ubezpieczeniowe
Każdy potrzebuje tak zwanej intelektualnej pożywki. Ależ owszem, czemu nie. Dlaczego jednak mamy wybierać skomplikowaną drogę, jeśli to samo możemy mieć łatwo, prosto i przyjemnie? Gdzie jest powiedziane, że książka jest dobra, bo nie potrafimy jej zrozumieć? Kiedy zmuszeni jesteśmy udawać, że podoba nam się coś tylko dlatego, że ‚krytycy’ ją polecają, a tak naprawdę nudzi nas niemiłosiernie? Mamy prawo cieszyć się czytaniem, bez potrzeby ulegania presji wywieranej na nas przez – bliżej nieokreślone ‚społeczeństwo’. 
Ja czytam, bo chcę oderwać się od ponurej rzeczywistości. Żeby być w miejscach normalnie dla mnie niedostępnych, przeżywać przygody w zaciszu własnego domu, nie wychylając nosa po za drzwi.
Co z tego, że książki, które kocham są prosto i dostępnie napisane? Wymagają tak samo myślenia jak wszystko inne. Kto się upiera że tak nie jestcóż może powinien pomyśleć?
I poczytać coś więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s